Akıllı Ambulans ÇözümleriSmart Ambulance Solutions

Hayat Kurtaran Teknolojiler

İnsan hayatı geçmişte olduğu gibi günümüzde de önemli konuların başında gelmektedir. Ülkeler ambulans ve acil servis ağlarıyla insan sağlığı problemlerine çözüm olmakta ancak özellikle büyük şehir yaşamlarında, nüfusun artışıyla beraber hem yaşanılan vakaların fazlalaşması hem de trafik ve hastane yoğunluğu zaman kaybından yaratıp, vakaların ölümle sonuçlanmasına yol açmaktadır. Akıllı Ambulans Çözümleri bu sorunların önüne geçmeyi, ambulanslara doğru hastane seçimleri sunmayı, vakalara hızlı bir şekilde ulaşmalarını,hastaların doğru hastanede tedavi görmelerini amaçlar.
Akıllı Ambulans Çözümleri

HARİTA

Harita modülünde anlık olarak ambulanslar, vakalar, hastaneler görüntülenir.Vakalar adres arama veya harita üzerinden seçim ile oluşturulur. Trafik yoğunluğuna göre en yakın ve müsait olan ambulans vakaya yönlendirilir. Bu durum operatörün inisiyatifinde manuel olarak da seçilebilir.

UZMAN MOBİL VE WEB UYGULAMASI

Paylaşılan EKG raporları Uzmanların ekranlarına düşer. EKG görüntüsünü ilk kabul eden uzman ambulans ile anlık mesajlaşmaya başlar. Hazır mesajlar ile hızlı mesajlaşma özelliği bulunmaktadır. EKG konuşmaları kaydedilerek daha sonra da görüntülenebilir.
Akıllı Ambulans Çözümleri
Akıllı Ambulans Çözümleri

VAKALAR

Vakaların konum geçmişleri harita üzerinde “yol haritası” şeklinde görüntülenir. Vakaların durumları liste halinde görüntülenebilirken, harita üzerinde de görüntülenir. Vakalara ait formlar listelenir ve form detayları çıktıya hazır bir biçimde görüntülenir. Kullanıcılar sistemde oluşan vakaları zaman çizelgesi üzerinde tiplerine göre ayrıştırılmış şekilde görüntüler.

MOBİL UYGULAMA

Ambulanslara web arayüzü üzerinden vakalar yönlendirilir. Kullanıcı yönlendirilen vakaya veya istediği hastaneye navigasyon özelliği ile ulaşabilir. Vaka formları dijital olarak doldurulur. EKG raporu paylaşma özelliği ile konusunda uzman doktorlarla çekilen fotoğraf üzerinden anlık mesajlaşma sağlanır. Panik butonu özelliği sayesinde kullanıcı, operatör ekranına uyarı gönderebilir.
Akıllı Ambulans Çözümleri
Akıllı Ambulans Çözümleri

AMBULANS

Ambulansın gittiği tüm konumlar ile yol haritası çizilir, gittiği vakalar görüntülenir. Konumlar ambulansın durum değişimlerine göre manuel alındığı gibi karşılaştırmalı kontrol için bir taraftan da otomatik olarak alınmaktadır. Ambulansların müsaitlik durumları görüntülenir. Müsait ambulans bulunmaması durumunda, vaka kuyruğa alınır ve ilk müsait olan ambulansa yönlendirilir. Ambulans personelinin nöbet başlangıç ve bitiş zamanları loglanabilmektedir. Kullanıcılar sistemdeki ambulansların durumlarına yönelik dağılımı grafik üzerinde görüntüleyerek raporlar.

Öne Çıkan Özellikler

Olay yerine hızlı yönlendirme
Nöbet kontrolu
Doktorlarla canlı iletişim
Dijital Ambulans Kayıt Formu
Harita üzerinden Navigasyon
Ambulans ve vaka konum loglama

Broşürü İndirin